NOVINKY

Milí rodiče, v době omezení provozu dětské skupiny, budeme pro Vaše děti na web vkládat různé aktivity. Je na vás, které z nich si vyberete. Rády bychom byly v kontaktu s dětmi alespoň touto cestou. Po obnovení provozu si můžeme výrobky, výkresy ukázat a povídat si u nich. Pro zobrazení aktivit v české výuce zde. Rozvoj anglického jazyka zde...

U dnešního pečení perníčků děti zažily spoustu legrace. Na perníčcích jsme si pochutnali. A jelikož jsme jich upekli opravdu dost, můžeme se těšit i na společné zdobení. Budeme zdobit zítra a příští pondělí.

Bruslení

10.11.2019

Ve středu, 13. 11. 2019 půjdeme s dětmi bruslit na zimní stadion. Bruslení začíná v 9:30 hod. Ze třídy budou děti odcházet s učitelkami po snídani v 8:45 hod. Rodiče přinesou dětem do Monkeys brusle, helmu, oblečení vhodné na zimní stadion, silné rukavice. Bruslení je pro děti od 5-ti let.

15. listopadu 2019 čeká děti první z hravých setkání, při kterých např. objeví jak postavit dům, vysokou věž nebo most, aby nespadl. Malá technická univerzita pomáhá pěstovat v dětech vztah k reálnému světu a přispívá k jejich technickému vzdělání.

Dne 20.3. 2019 k nám přijede Hoblinkova dílnička. Děti se během technicko-výtvarného vzdělávacího programu seznámí s opracováním dřeva i některými drobnými dřevoobráběcími stroji. Co se malí technici během programu naučí, v závěru využijí pro vlastní výrobu své dřevěné hračky, kterou si odnesou domů. Myšlenka Hoblinkovy dílničky je založena na...

Mezi námi

07.05.2018

Mezigenerační setkávání - 10. 5. se uskuteční další setkání dětí z DS Monkeys a "babiček a dědečků" v sousedním domově důchodců. Tentokrát bude náplní setkání společné vytváření návrhu na vánoční papír- projekt firmy OPAVIA a společnosti Mezi námi.

Srdečně vás zveme na setkání pro rodiče u příležitosti Svátku matek 14. 5. v 17:00 v prostorách DS. Děti si připravily krátký program a také dárečky pro maminky.

Srdečně vás zveme na další přednášku pro rodiče - "EMOCE VE VZDĚLÁVÁNÍ", která se bude konat ve čtvrtek, 17. května 2018, od 17:00 do 19:00 hod v Městské knihovně Ervína Špindlera, Roudnice n/L. Nejnovější trendy a poznatky v této oblasti nám představí Mgr. Lukáš Šlehofer PhDr., lektor vzdělávacích kurzů, učitel a zakladatel experimentální třídy...

Rádi bychom Vás pozvali na další přednášku pro rodiče, která se
bude konat ve čtvrtek, 8. března 2018, od 17:00 do 19:00 hod v Galerii
moderního umění, Roudnice nad Labem.

Tématem bude MOTIVACE VE VZDĚLÁVÁNÍ a povede jí skvělý lektor,
Lukáš Šlehofer, který je mimo jiné i učitel a zakladatel
EXPERIMENTÁLNÍ TŘÍDY ALT na Gymnáziu...