NOVINKY

13. března čeká děti první z dvanácti hravých setkání, při kterých např. objeví jak postavit dům, vysokoou věž nebo most, aby nespadl. Malá technická univerzita pomáhá pěstovat v dětech vztah k reálnému světu a přispívá k jejich technickému vzdělání. https://www.mtuni.cz/

Dne 20.3. 2019 k nám přijede Hoblinkova dílnička. Děti se během technicko-výtvarného vzdělávacího programu seznámí s opracováním dřeva i některými drobnými dřevoobráběcími stroji. Co se malí technici během programu naučí, v závěru využijí pro vlastní výrobu své dřevěné hračky, kterou si odnesou domů. Myšlenka Hoblinkovy dílničky je založena na...

Bruslení

12.02.2019

Každé pondělí chodíme s dětmi bruslit na zimní stadion. Bruslení začíná v 8:00, rodiče přivedou děti přímo na stadion, zpátky již odcházejí s paní učitelkou. Bruslení je pro děti od 5-ti let.

Srdečně vás zveme na setkání pro rodiče u příležitosti Svátku matek 14. 5. v 17:00 v prostorách DS. Děti si připravily krátký program a také dárečky pro maminky.

Mezi námi

07.05.2018

Mezigenerační setkávání - 10. 5. se uskuteční další setkání dětí z DS Monkeys a "babiček a dědečků" v sousedním domově důchodců. Tentokrát bude náplní setkání společné vytváření návrhu na vánoční papír- projekt firmy OPAVIA a společnosti Mezi námi.

Srdečně vás zveme na další přednášku pro rodiče - "EMOCE VE VZDĚLÁVÁNÍ", která se bude konat ve čtvrtek, 17. května 2018, od 17:00 do 19:00 hod v Městské knihovně Ervína Špindlera, Roudnice n/L. Nejnovější trendy a poznatky v této oblasti nám představí Mgr. Lukáš Šlehofer PhDr., lektor vzdělávacích kurzů, učitel a zakladatel experimentální třídy...

Rádi bychom Vás pozvali na další přednášku pro rodiče, která se
bude konat ve čtvrtek, 8. března 2018, od 17:00 do 19:00 hod v Galerii
moderního umění, Roudnice nad Labem.

Tématem bude MOTIVACE VE VZDĚLÁVÁNÍ a povede jí skvělý lektor,
Lukáš Šlehofer, který je mimo jiné i učitel a zakladatel
EXPERIMENTÁLNÍ TŘÍDY ALT na Gymnáziu...

Všichni asi víme, že čtení je velmi důležitým činitelem ve vývoji dítěte. Jak přimět dítě, aby "rádo četlo" ? Zveme Vás na přednášku na toto téma, která se uskuteční 25. ledna v 17:00 v ZŠ SMART. Seznámíme se s metodami, které rozvíjejí čtenářské dovednosti, dozvíme se jak vybrat vhodnou knížku atd.

Ve spolupráci se školou SMART jsme pro děti připravili možnost účastnit se programu "Malá technická univerzita". Jedná se o blok deseti setkání se stavebnicí Duplo, kdy se děti stanou architekty, energetiky, projektanty mostů.....a pod.